Úvod > Aktuality > Dotační program Obědy pro jihočeské děti

Dotační program Obědy pro jihočeské děti

Informace pro rodiče- dotační program Obědy pro jihočeské děti

Pokud rodiče podají žádost k určitému datu, lze hradit obědy i zpětně od žádosti, nebo jen po datu schválení žádosti? Např. žádost 12/2023 bude se vztahovat i na obědy od 9/2023?

Ano, částku dotace lze použít i na zpětnou úhradu poskytnuté stravy, avšak pouze za předpokladu, že strava byla v daných měsících skutečně poskytnuta, tj. uhrazena rodičem, nebo samotnou organizací. Toto by mělo být zohledněno již při kalkulaci částek v žádosti o dotaci a následně vykázáno v prvním vyúčtování dotace.

Jakým způsobem se budou proplácet obědy v době prázdnin - žáci platí plnou, nedotovanou cenu oběda?

V době prázdnin se nejedná o školní stravování, tzn. obědy poskytnuté v průběhu prázdnin nejsou v rámci dotačního programu uznatelným nákladem.

Výjimku představují MŠ, které mají i prázdninový provoz a v nichž je i o prázdninách poskytována dotovaná strava.